Dalin të dhëna të reja të Notebook nga Xiaomi, që pritet të prezantohet nesër - Bota Sot
Dalin të dhëna të reja të Notebook nga Xiaomi, që pritet të prezantohet nesër

Teknologji

Dalin të dhëna të reja të Notebook nga Xiaomi, që pritet të prezantohet nesër

Më: 10 qershor 2020 Në ora: 11:19
Notebook

Notebook e re Xiaomi Mi do të prezantohen ditën e enjte.

Megjithatë, nuk duhet të ketë më shumë befasi, kështu që specifikimet e shumta tashmë kanë dalë, raporton Gizmochina.

Pajisjet do të dorëzohen me gjeneratën e 10-të të çipave Intel.

Mi Notebook 14 do të jetë e gjeneratës i5, “Horizon Edition” me një çip i7.

 

Pajisja thuhet se do të ketë një ekran prej 14 inçësh dhe një rezolucion të plotë HD.

Notebook vjen me një SSD me 256 ose 512 GB. Bateria duhet të zgjasë 10 orë.

Pajisja pritet të dalë në shitje për një çmim prej 600 eurove.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat