Google lëshon një aplikacion të ri

Teknologji

Google lëshon një aplikacion të ri

Më: 21 qershor 2020 Në ora: 14:50
Foto ilustrim

Aplikacioni do të përdorë mësimin e makinerisë për të rekomanduar artikuj dhe foto.

Google ka njoftuar në heshtje një aplikacion që ju lejon të rregullojë përmbajtjen nga rrjeti, i ngjashëm me Pinterest.

Aplikacioni, i quajtur Keen, u lansua si pjesë e seminarit të Google për projektet eksperimentale Zona 120.

Uebfaqja është e përbërë nga animacione të mëdha dhe një tweet lëvizëse për gjërat që mund të jenë të interesuar për përdoruesit si “të jesh një introvert më i mirë” dhe “Fillo një fermë organike”.

Keen mund të kursejnë shumë lloje të përmbajtjes, video në YouTube, postime në blog dhe lidhje me blerje.

Përdoruesit mund të ndjekin gjithashtu dëshira të tjera që janë krijuar, të ngjashme me ndjekjen e bordit të një personi tjetër në Pinterest. Mund t’i bëni alternative, ato të dukshme vetëm për përdoruesit që e krijuan.

Karakteristika thyerëse e aplikacionit është potenciali për aftësitë e mësimit të makinës së Google.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat