OnePlus ngacmon me telefonin e ri që do të dalë muajin tjetër - Bota Sot
OnePlus ngacmon me telefonin e ri që do të dalë muajin tjetër

Teknologji

OnePlus ngacmon me telefonin e ri që do të dalë muajin tjetër

Më: 24 qershor 2020 Në ora: 14:32
OnePlus ngacmon me telefonin e ri që do të dalë muajin tjetër

Në të njëjtën kohë, OnePlus lëshoi ​​një llogari të re në Instagram të quajtur “OnePlusLiteZThing”.

OnePlus ka konfirmuar se është duke punuar në një smartfonë të ri, të përballueshëm, por detajet e asaj pajisje mbeten një mister, transmeton lajmi.net.

Drejtori i përgjithshëm i kompanisë Pete Lau shkroi në një postim në forum se “po sjell përvojën premium, anije … në një linjë të re produktesh smartfone më të përballueshme”.

Pajisja e re do të prezantohet së pari në Evropë dhe Indi, me një lansim në Amerikën e veriut që do të vijë në një datë të mëvonshme.

Postimi gjithashtu thotë se ekipi i dizajnit për smartfone të ri do të drejtohet nga Paul Yu, kreu i zhvillimit të pajisjeve të produkteve.

Shumë detaje të telefonit janë ende nën përfundime, por Z. Lau ishte i prirur të theksojë se “kjo nuk është një përpjekje reaksionare për t’u” kthyer përsëri në rrënjët tona “, siç kanë spekuluar disa njerëz”, shkroi ai në një mesazh për mediat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat