Shqetësimet e ngritura mbi privatësinë që tregojnë në Twitter

Teknologji

Shqetësimet e ngritura mbi privatësinë që tregojnë në Twitter

Më: 24 qershor 2020 Në ora: 16:29
Twitter

Shumë përdorues në Twitter janë duke përdorur një mjet të ri të quajtur Twopcharts i cili u tregon atyre llogaritë me të cilat kanë bashkëvepruar më shumë në faqen e mediave sociale.

Uebfaqja, e cila kërkon nga përdoruesit të regjistrohen me llogarinë e tyre në Twitter, lejon njerëzit të shohin historinë e tyre vijuese dhe të ndjekësve, sa kohë ka kaluar një përdorues në Twitter dhe sa aktivë janë në Twitter.

Përdoruesit kanë postuar imazhe të llogarive të tyre më të ndërvepruara, të siguruara nga Twopcharts, në Twitter.

Për më tepër, Twopcharts nuk ka kushte lehtësisht të arritshme ose politika në faqen e saj të internetit. Twopcharts ofron statistika dhe të dhëna se si njerëzit kanë përdorur llogaritë e tyre në Twitter.

Ai gjithashtu lejon përdoruesit të marrin informacione rreth llogarive të tjera në Twitter. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat