Dikur kushtonin më shumë se një pagë mujore, Olympys ndalon biznesin e kamerave pas 84 vjetësh - Bota Sot
Dikur kushtonin më shumë se një pagë mujore, Olympys ndalon biznesin e kamerave pas 84 vjetësh

Teknologji

Dikur kushtonin më shumë se një pagë mujore, Olympys ndalon biznesin e kamerave pas 84 vjetësh

Më: 25 qershor 2020 Në ora: 10:23

Kompania Olympys, do të ndalojë biznesin e saj pas 84 vjetësh – ndërsa dikur ishte një nga markat më të njohura në botë.

Sipas mediave të huaja, kompania tha që përkundër disa përpjekjeve të mira të kamerës, ajo më nuk është fitimprurëse.

Ardhja e telefonave të avancuar ishte një faktor kryesor, deklaron kompania, ndërsa kishte regjistruar humbje gjatë tre viteve të fundit.

Kompania japoneze e bëri kamerën e saj të parë në vitin 1936, dhe kushtonte në atë kohë më shumë se një pagë mujore në Japoni.
 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat