Çmimi i televizorit të ri nga Xiaomi me 120 Hz OLED

Teknologji

Çmimi i televizorit të ri nga Xiaomi me 120 Hz OLED

Më: 2 korrik 2020 Në ora: 15:01
Televizori i ri nga Xiaomi

Kompania kineze së shpejti do të prezantojë një seri të re premium TV.

Xiaomi kohët e fundit ka konfirmuar zyrtarisht se kompania do të prodhoj televizorë me cilësi të lartë premium OLED dhe do të prezantohet sot.

Disa specifikime janë zbuluar paraprakisht. Modeli 65 inç duhet të mundësohet nga një procesor MediaTek, të mbështesë HDMI 2.1, Dolby Vision dhe Dolby Atmos dhe të vijë me një telekomandë NFC.

Për më tepër, TV OLED duhet të ketë një normë rifreskimi prej 120 Hz dhe natyrisht të jetë në gjendje të shfaqë përmbajtje 4K. Por sa do të kushtojë ky televizor?

Xiaomi ende nuk ka konfirmuar asgjë në lidhje me çmimet. Rrjedhjet supozojnë se modeli 65 inç do të kushtojë midis ekuivalentit prej 2,000 euro dhe 2.500 euro.

Sidoqoftë, disa supozojnë se TV-të e ardhshme OLED nga Xiaomi do të jenë në dispozicion për vetëm 1.200 euro.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat