Data e lëshimit të iPhone 12 është caktuar për tetor? - Bota Sot
Data e lëshimit të iPhone 12 është caktuar për tetor?

Teknologji

Data e lëshimit të iPhone 12 është caktuar për tetor?

Më: 30 korrik 2020 Në ora: 19:59
iPhone 12

Thashethemet se kur do të nisë iPhone i ardhshëm janë kryesisht të ndryshme, por një gjë është e sigurt se Apple rregullisht lëshon teknologjinë e saj të re brenda ose rreth javës së dytë të shtatorit.

Sidoqoftë, viti 2020 nuk është si asnjë vit tjetër dhe duket se pandemia e coronavirusit mund të ketë një rol për të vonuar një nga pajisjet më të parashikuara të vitit.

Jon Prosser, një bloger që ka shumë lidhje me Apple, sidomos në njoftimin se kur dalin produktet e reja nga gjiganti amerikan, ka sugjeruar që Apple do të lëshojë telefonin e saj të ri në tetor dhe se do të shoqërohet nga iPads të rinj.

Prosser nuk dha burimet e tij ose arsyetimin e tij për atë që do të shkaktojë vonesa.

Nëse është e vërtetë, shpjegimi më i mundshëm është vonesa në prodhim e shkaktuar nga pandemia.

Prosser ka një rekord të duhur për parashikimin e disa prej planeve të mëparshme të nisjes së Apple, kështu që ai mund të jetë i aftë për diçka.

Sidoqoftë, ai gjithashtu llogarit se Apple është duke punuar në një palë syze AR.

Sa mund të kushtojë iPhone 12?

Analistët e industrisë së teknologjisë besojnë se telefoni i ri do të jetë më i shtrenjtë se iPhone 11 aktual, pavarësisht se nuk ka një mbushës ose kufje me të.

Jeff Pu, një analist në Yuanta Investment Consulting, shpjegoi në një shkrim në Twitter se iPhone i ardhshëm do të fillojë me 749 dollarë (635 euro).

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat