TikTok planifikon ta padisë Shtëpinë e Bardhë - Bota Sot
TikTok planifikon ta padisë Shtëpinë e Bardhë

Teknologji

TikTok planifikon ta padisë Shtëpinë e Bardhë

Më: 9 gusht 2020 Në ora: 10:03
Foto ilustrim

TikTok po planifikon të padisë administratën Trump, duke kundërshtuar urdhrin ekzekutiv të presidentit  që ndalon shërbimin nga Shtetet e Bashkuara.

Aplikacioni  do të ngre padi federale kundër Shtëpisë së Bardhë, thuhet sipas një personi që ishte përfshirë direkt në padinë e ardhshme, por i cili nuk ishte i autorizuar të fliste për kompaninë.

Ai do të paraqitet në Gjykatën e Qarkut të SHBA-së për Qarkun Jugor të Kalifornisë, ku bazohen operacionet amerikane të TikTok.

 “Ai bazohet në spekulime dhe hamendje të pastra,” tha burimi.

Shtëpia e Bardhë nuk pranoi të komentojë çështjet gjyqësore të pritura, por mbrojti urdhrin ekzekutiv të presidentit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat