Google Maps tregon kohët më të mira për të shkuar në barnatore ose dyqane tjera, për të shmangur turmat!

Teknologji

Google Maps tregon kohët më të mira për të shkuar në barnatore ose dyqane tjera, për të shmangur turmat!

Më: 17 nëntor 2020 Në ora: 21:02
Foto ilustrim

Google thotë se i di kohët më të mira për të vizituar vende si kafenetë, barnatoret, dyqanet ushqimore, restorantet dhe parqet nëse doni të shmangni turmat.

Të dhënat tërhiqen nga Google Maps, të cilat tashmë mund t’ju tregojnë se sa i zënë është një vend para se të vizitoni.

Informatat janë mjaft të përgjithshme dhe ndryshojnë në varësi të vendit ku jetoni dhe dyqanit ose restorantit që po planifikoni të vizitoni.

Por, mëposhtë është një tabelë kur Google thotë se është koha më e mirë për të vizituar vende të caktuara nëse nuk doni të jeni pranë shumë njerëzve të tjerë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat