MrBeast ishte YouTuberi më i paguar në vitin 2021

Teknologji

MrBeast ishte YouTuberi më i paguar në vitin 2021

Më: 15 janar 2022 Në ora: 22:59
Jimmy Donaldson

Jimmy Donaldson, 23-vjeçari amerikan i njohur si MrBeast, ishte krijuesi i përmbajtjeve me fitimet më të larta të YouTube në vitin 2021, sipas Forbes.

Sipas BBC, krijimet e tij kanë gjeneruar më shumë se 10 miliardë shikime në platformë dhe me këtë rast ka fituar 54 milionë dollarë.

Ai e ka kaluar 10-vjeçarin njëherësh recensues i lodrave, Ryan Kaji, i cili ka kryesuar listën vjetore për dy vitet e fundit.

Së bashku, 10 YouTuber-ët më të paguar fituan një total prej 300 milionë dollarësh në vitin 2021,vlerësoi revista amerikane.

Jake Paul është në vendin e dytë, paraqitja e tij e parë në top 10-she që nga viti 2018. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat