Të ruani të gjitha fotot që keni bërë në një kartel të vogël por me hapësirë gjigante - Bota Sot
Të ruani të gjitha fotot që keni bërë në një kartel të vogël por me hapësirë gjigante

Teknologji

Të ruani të gjitha fotot që keni bërë në një kartel të vogël por me hapësirë gjigante

Më: 3 mars 2018 Në ora: 09:07
San Disk Extreme UHS

Western Digital ka zbuluar në Kongresin Botëror Mobil një kartelë të vogël memoriale, të quajtur microSDXCT San Disk Extreme UHS-I me hapësirë 400GB.

Por kjo mikro kartelë jo vetëm që ka hapësirë shumë të madhe në memorie por edhe shpejtësinë e të shkruarit dhe lexuarit në të shumë të shpejt, prej 160MB/s, që është rreth 50 % më e shpejtë se microSD kartelat e tjera.

Kartela memorike microSDXCT San Disk Extreme UHS-I kushton 300 dollarë.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test