Opsioni i fshehtë i Facebook-ut: Kur ta mësoni do ta përdorni çdo ditë - Bota Sot
Opsioni i fshehtë i Facebook-ut: Kur ta mësoni do ta përdorni çdo ditë

Teknologji

Opsioni i fshehtë i Facebook-ut: Kur ta mësoni do ta përdorni çdo ditë

Më: 3 mars 2018 Në ora: 21:51
Facebook

Nëse doni që fotografitë në rrjetin social Facebook të ju duken më bukur, atëherë duhet të bëni disa hapa.

Facebook automatikisht e ndryshon madhësinë e fotografisë që e vendosni në profilin tuaj, por ju në fakt und të i caktoni vetë dimezionet që dëshironi, transmeton gazeta Metro.

Në aplikacionin e Facebook-ut në telefonat android, klikoni në “News Feed”, pastaj shtypni “more”. Pas kësaj klikoni te “Help” dhe zgjidhni “Settings”. Pastaj klikoni te ngarkimin i fotografive HD.

Ndërsa nëse përdorni Facebook aplikacionin në Iphone shtypni tre vijat anash ekranit. Zgjidhni “Settings Account” dhe pastaj “Video and Photo”.

Pastaj klikoni butonin ku i bën fotografitë HD.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test