Aplikacioni për të bërë blerje sipas trupit - Bota Sot
Aplikacioni për të bërë blerje sipas trupit

Teknologji

Aplikacioni për të bërë blerje sipas trupit

Më: 6 mars 2018 Në ora: 11:22
Ilustrim

Blerjet online mund të jenë të ndërlikuara, dhe është e vështirë të dish nëse ajo që po ble në internet do të jetë siç e dëshironi.

Por tashmë ka një aplikacion që e bën më të thjeshtë blerjen e veshjeve. Aplikacioni australian, Shop You, po ndryshon lojën kur vjen puna te gjetja e veshjeve, që hyjnë në stilin tuaj, formën e trupit dhe markat e preferuara, dhe gjen artikujt që përputhen.

“Të gjesh veshjet që të rinë mirë është e vështirë. në fakt, vetëm 2 në 10 femra i pëlqejnë produktet që i vijnë. Misioni ynë është të jemi më të personalizuara, në mënyrë të thjeshtë për femrat për të bërë shopping ”, thuhet në faqe.

Aplikacioni Shop You përdor inteligjencën artificiale për tu kënaqur me eksperiencën e pazarit me rekomandime për stil të personalizuar, duke sugjeruar veshje për ju. Aplikacioni falas ka dalë në shkurt me marka si Cotton On, Lorna Jane, Glassons, ASOS dhe Uniqlo ndërkohë që pritet ti shtohen dhe firma të tjera.

Ai është themeluar nga dy femra, Emma Sharley dhe Kelly Slessor

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test