Samsung me televizor të ri - Bota Sot
Samsung me televizor të ri

Teknologji

Samsung me televizor të ri

Më: 8 mars 2018 Në ora: 18:09
Samsung

"Modaliteti i ambientit" i gjeneratës më të fundit të Samsung-ut simulon pamjen e murit rreth e qark.

Për ta bërë televizorin sa më pak të dukshëm, kur nuk është në përdorim, Samsung ka zhvilluar një ” Mode Ambient” të ri.

Siç raporton Gizmodo , funksioni i ri është të integrohet në gjeneratën më të fundit të televizorëve QLED të Samsung.

Për të përdorur Mode Ambient , ju duhet të fotografoni televizorin së bashku me murin në të cilin varet me një smartphone me një app të veçantë. Ngjyra dhe cilësi e murit rreth TV përdoret për të krijuar një imazh që shfaqet në ekranin e televizorit. Lidhe me internetin, ky imazh transmetohet në televizor.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test