Fjalëkalim të tillë as nuk keni paramenduar dhe as nuk do ta mbani mend - Bota Sot
Fjalëkalim të tillë as nuk keni paramenduar dhe as nuk do ta mbani mend

Teknologji

Fjalëkalim të tillë as nuk keni paramenduar dhe as nuk do ta mbani mend

Më: 10 mars 2018 Në ora: 08:59
Ilustrim

Një restorant në Tajlandë ofron WiFi falas për të gjithë klientët, megjithatë ka një çmim – fjalëkalimi i WiFi-së është një ekuacion i komplikuar matematikor!

Stafi i restorantit e kanë vendosur një letër nepërmjet të cilës i njoftojnë klientët për fjalëkalimin e WiFi-së, por kjo nuk është e lehtë.

Fotografia është postuar në ‘reddit’, ku edhe ata të cilët ishin mjaft të mirë në matematikë – kishin probleme me këtë fjalëkalim.

Disa nga përdoruesit shprehen se ky ekuacion është një mashtrim – ndërsa disa të tjerë shprehen se ekuacioni duket të ketë zgjidhje.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test