Apple së shpejti me tastierë rezistente ndaj pluhurit dhe ujit - Bota Sot
Apple së shpejti me tastierë rezistente ndaj pluhurit dhe ujit

Teknologji

Apple së shpejti me tastierë rezistente ndaj pluhurit dhe ujit

Më: 13 mars 2018 Në ora: 18:52
Ilustrim

Kompania Apple ka zgjidhur problemin e tastierës në laptopët e vet, të cilët për shkak të kornizës së hollë përballeshin me papastërti dhe pluhur.

Ajo së fundi ka patentuar tastierën e cila është rezistuese ndaj pluhurit, madje e mbrojtur edhe nga depërtimi i ujit

Tastiera e re është e hollë dhe ofron një kohë të shpejtë përgjigje në mes të tasteve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test