Aplikacioni mjekësor që mund të zbulojë diabetin - Bota Sot
Aplikacioni mjekësor që mund të zbulojë diabetin

Teknologji

E mërkurë, 17 tetor 2018

Aplikacioni mjekësor që mund të zbulojë diabetin

Më: 19 prill 2018 Në ora: 15:42
Ilustrim

Një aplikacion i ri për kujdesin shëndetësor mund t’i ndihmojë njerëzit të shmangin rrezikun e zhvillimit të diabetit.

Aplikacioni i zhvilluar nga Australia është pjesë e programit SMARThealth të krijuar nga Instituti George për Shëndetin Global të Sidneit.

Përmes aplikacionit, ju do të mësoni gjithçka për diabetin. I quajtur IMPACT Diabetes, aplikacioni do të ofroi këshilla të vazhdueshme jetese, rreziqet nga diabeti, shmangia e tij dhe ushqimet idale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test