Instagram merr vendimin e rendësishëm që prek të gjithë përdoruesit - Bota Sot
Instagram merr vendimin e rendësishëm që prek të gjithë përdoruesit

Teknologji

E martë, 23 tetor 2018

Instagram merr vendimin e rendësishëm që prek të gjithë përdoruesit

Më: 9 qershor 2018 Në ora: 09:16
Instagram

Instagram shumë shpejt do t’u japë mundësinë të postoni video deri në 1 orë të gjata në një përpjekje për t’i marrë në YouTube, sipas një raporti të ri.

Kompania po konsideron të zgjerojë risinë e “videos vertikale” dhe ka bërë bisedime me producentët për klipe të gjata të veçanta për Instagram.

Aplikacioni i fotove, aktualisht të jep mundësinë e një video me një kufizim 60 sekonda, dhe në Stories me 15 sekonda.

Gjithashtu përdoruesit mund të transmetojnë video live deri në 1 orë, por Wall Street Journal shkruan se Instagram po përpiqet ta zgjerojë limit e kohës për videot jo live.

Videot do të jenë vertikale. Në fakt ky format përdoret tek Stories, por nuk është e qartë nëse limiti i ri kohor do të aplikohet vetëm në këtë kategori.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test