Kjo është vlera e jashtëzakonshme e Instagramit - Bota Sot
Kjo është vlera e jashtëzakonshme e Instagramit

Teknologji

E mërkurë, 21 nëntor 2018

Kjo është vlera e jashtëzakonshme e Instagramit

Më: 27 qershor 2018 Në ora: 09:33
Foto ilustrim

Vlera e aplikacionit të fotografisë Instagram vlerësohet në më shumë se 100 miliardë dollarë, sipas analistëve.

Facebook bleu Instagram për 1 miliard dollarë në 2012 dhe kohët e fundit ka arritur një miliard përdorues në muaj.

Tani aplikacioni i fotografive është me vlerë rreth njëqind herë nga blerja e tij gjashtë vjet më parë.

Aplikacioni i fotove është rritur më shpejt se aplikacioni kryesor i Facebook dhe duhet të vazhdojë të rritet. Gjatë pesë viteve të ardhshme, pragu i dy miliardë shfrytëzuesve mujor është tejkaluar, raporton Cnet.

Vitin e ardhshëm, do të jetë përgjegjës për 16 për qind të shitjeve në perandorinë Facebook. Në vitin 2017, ajo ishte ende 10.6 përqind.

Javën e kaluar, Instagram filloi IGTV, aplikacionin e vet celular për përmbajtjen e videos.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test