Skandali i përdhunimeve në WhatsApp, arrestohen 12 persona - Bota Sot
Skandali i përdhunimeve në WhatsApp, arrestohen 12 persona

Teknologji

E hënë, 19 nëntor 2018

Skandali i përdhunimeve në WhatsApp, arrestohen 12 persona

Më: 2 korrik 2018 Në ora: 10:27
Ilustrim

Pesë burra janë vrarë nga një turmë në shtetin perëndimor të Indisë të Maharashtra për spekulimet e rrëmbimit të fëmijëve që janë përhapur rreth WhatsApp.

"12 persona janë arrestuar për vrasjet, të cilat ndodhën të dielën", njoftoi policia për BBC.

Viktimat i përkisnin një komuniteti nomad dhe kishin kaluar nëpër fshat.

Përkundër përpjekjeve nga policia për t'i kundërshtuar ata, incidentet e turmës që ndodhin nga thashetheme të tilla vazhdojnë.

Policia ka vendosur një shtetrrethim në fshat, pasi situata mbetet e tensionuar.

Ata thanë se njerëzit nga ky komunitet shpesh kalojnë edhe pse banorët e fshatrit i kanë kërkuar të mos afrohen.

Një nga burrat thuhet se ishte duke folur me një vajzë dhe disa fshatarë, i cili dyshohet se është pjesë e grupit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test