Vendi amerikan që feston Pavarësinë me dronë - Bota Sot
Vendi amerikan që feston Pavarësinë me dronë

Teknologji

E hënë, 19 nëntor 2018

Vendi amerikan që feston Pavarësinë me dronë

Më: 4 korrik 2018 Në ora: 10:39
Për 4 Korrik ata në vend të fishekzjarrëve do të kenë shfaqje me dronë.

Qyteti Aspen i Amerikës ka vendosur që këtë përvjetor të Pavarësisë ta festojnë në një mënyrë më të veçantë. Për 4 Korrik ata në vend të fishekzjarrëve do të kenë shfaqje me dronë.

Kjo për shkak të rrezikut të larta në këtë zonë të njohur për thatësira.

50 dronë do të ndriçojnë qiellin në ngjyrat që simbolizojnë Pavarësinë e Amerikës.  Kjo masë ka ardhur pasi autoritetet e Kolorados kanë vendosur kufizime strikte për zjarre.

“Ftohet publiku që të ndjek ndriçimin e qiellit nga dronët në një koreografi dhe muzikë patriotike”, thuhet në thirrje.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test