Tash e tutje do të kalojmë më pak kohë në Instagram - Bota Sot
Tash e tutje do të kalojmë më pak kohë në Instagram

Teknologji

E mërkurë, 21 nëntor 2018

Tash e tutje do të kalojmë më pak kohë në Instagram

Më: 4 korrik 2018 Në ora: 22:52
Foto ilustrim

37% të baterisë e konsumon Instagrami. Thoni që kjo s’është shumë kohë e kaluar në një aplikacion duke parë të njëjtat foto, të njëjtat Story që s’na interesojnë më. S’na thoni dot sepse është vërtet shumë kohë e shpenzuar kot.

Që kur Instagrami kaloi nga renditja kronologjike e postimeve në renditje algoritmike, shumica e përdoruesve, unë gjithashtu, kanë qenë të konfuzuar dhe si pasojë futen dhe shohin të njëjtat gjëra pafundësisht. Konfuzimit i erdhi fundi, falë veçorisë më të re nga Instagram.

Që prej të hënës, kur të shihni njoftimin “You’re All Caught Up”, dijeni se keni parë çdo postim të dy ditëve të fundit.

Çfarëdo posti mbi shenjën e gjelbër është postuar ditën e sotme dhe ju e keni parë. Ç’është nën shenjën jeshile është postuar dje dhe ju i keni parë dhe ato. Mund të dilni nga Instagrami tani dhe të bëni diçka tjetër, s’ka asgjë për të parë këtu. Jini produktivë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test