Pixel 3 mund të jetë telefoni më i fuqishëm Google ndonjëherë - Bota Sot
Pixel 3 mund të jetë telefoni më i fuqishëm Google ndonjëherë

Teknologji

Pixel 3 mund të jetë telefoni më i fuqishëm Google ndonjëherë

Më: 6 gusht 2018 Në ora: 21:15
Ilustrim

Pixel 3 dhe Pixel 3 XL janë dy nga pajisjet më të pritura Android të vitit.

Pixel fillestar ishte një telefon i madh, ndërsa Pixel 2 përmirësoi përvojën për të bërë një pajisje edhe më të mirë.

Por pajisja e fundit vuajti nga një sërë problemesh, sidomos një ngjyrë blu në ekranin OLED të Pixel 2 XL.

Google do të mundohet për të trajtuar këtë ankesë të madhe dhe thashethemet kanë qenë gjithashtu duke qarkulluar se gjigandi i teknologjisë mund të vë një kornizë në frontin e Pixel 3 XL.

Spekulimet vazhduan kur u shfaqën fotografi të reja të një pajisje të dyshuar si Pixel 3 XL që po shfaqej në Forumet XDA javën e kaluar.

Por tani një rrjedhje e re që ka dalë duke sugjeruar se Pixel 3 XL do të përmbajë specifikimet super të larta.

Pajisja u listua së fundi në bazën e të dhënave të Geekbench, vërejtur nga WinFuture, duke treguar brendësitë e mundshme të telefonit.

Google Pixel 3 XL do të vijë me një procesor Snapdragon 845 dhe 4GB RAM, sipas listës.

Pajisja thuhet gjithashtu se vjen me Android P, të para instaluar.

Google Pixel 3 dhe Pixel 3 XL pritet të shpallen në tetor, duke ndjekur trendin e përcaktuar nga dy paraardhësit e tyre.

Por lajmëtari i njohur Ice Universe kohët e fundit ka deklaruar se pajisjet mund të vinin në fillim të muajit shtator.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...