Apple në telashe me kinezët, i qesin kushte - Bota Sot
Apple në telashe me kinezët, i qesin kushte

Teknologji

Apple në telashe me kinezët, i qesin kushte

Më: 7 gusht 2018 Në ora: 16:13
Apple

Kompania amerikane Apple ka përfituar nga puna e lirë dhe një zinxhir i fuqishëm furnizimi në Kinë, dhe kjo është arsyeja pse ajo duhet të ndajë shumicën e fitimeve me popullin kinez ose të përballet me "zemërim dhe ndjenjë nacionaliste" për shkak të luftës tregtare në vazhdim, paralajmëron gazeta kineze "People daily."

Në një artikull të botuar në edicionin e sotëm të gazetës shtetërore, Apple raportoi 9.6 miliardë dollarë në të ardhurat e tremujorit në qershor, duke ndihmuar gjigandin e SHBA-së të arrinte vlerën e tregut prej një miliard dollarë të pabesueshëm kohët e fundit, transmeton televizioni amerikan CNBC.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...