Brukseli miratoi blerjen e Gorenje nga kompania kineze Hisense - Bota Sot
Brukseli miratoi blerjen e Gorenje nga kompania kineze Hisense

Teknologji

Brukseli miratoi blerjen e Gorenje nga kompania kineze Hisense

Më: 7 gusht 2018 Në ora: 16:29
Ilustrim

Komisioni Evropian sot miratoi blerjen e Gorenjes, një prodhues slloven për pajisje shtëpiake, nga grupi kinez Hisense, duke thënë se kjo blerje nuk do të prishë konkurrencën e tregut.

Sipas STA, Komisioni fillimisht arriti në përfundimin se të dy kompanitë prodhojnë dhe furnizojnë tregun me një "teknikë të bardhë" të madhe si frigoriferë apo soba.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...