BMW fillon të prodhojë edhe… ora! - Bota Sot
BMW fillon të prodhojë edhe… ora!

Teknologji

BMW fillon të prodhojë edhe… ora!

Më: 7 gusht 2018 Në ora: 21:11
BMW

Prodhuesi i orave “Fossil” dhe grupi gjerman i automjeteve BMW nënshkruan një marrëveshje për të prodhuar ora inteligjente për markën bavareze, shkruan revista “AutoPlus”.

Shumë shpejtë fansat e prodhuesit gjerman do të kenë mundësinë që të përdorin një smartuoç të markës BMW.

Kjo marrëveshje do të zgjasë deri në vitin 2023 dhe këto ora do të shiten ekskluzivisht vetëm nga konçesionarët BMW dhe në butikët “Fossil” duke filluar nga viti 2019.

Ndonëse asnjë informacion tjetër nuk është bërë i ditur për momentin për sa i përket çmimit të këtyre orave, marka “Fossil” aktualisht samrtuoçin e tij të fundit e shet për rreth 300 euro. /ATSH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...