Apple ndërton çip shëndetësor për përpunimin e të dhënave biometrike - Bota Sot
Apple ndërton çip shëndetësor për përpunimin e të dhënave biometrike

Teknologji

Apple ndërton çip shëndetësor për përpunimin e të dhënave biometrike

Më: 14 gusht 2018 Në ora: 22:42
Apple Watch është mundësuar nga çip S3 me porosi.

Kompania nga Kupertino është duke punuar në një çip shëndetësor dedikuar për përpunimin e të dhënave biometrike nga suita e saj e pajisjeve.

CNBC shkruan se Apple aktualisht po punon në çip për iPhone dhe linjën kompjuterike të Mac-it për fillim të vitit 2020.

Aktualisht, Apple Watch është mundësuar nga çip S3 me porosi.

Apple dëshiron të shkojë një hap më tej në lidhje me të dhënat e shëndetit dhe të integrojë një çip të zakonshëm që do të ishte përgjegjës vetëm për përpunimin e metrikës si shkalla e zemrës dhe për të ndihmuar në përmirësimin e efikasitetit të baterisë në pajisjet si Apple Watch.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...