WhatsApp do të fshijë bisedat, fotot dhe videot tuaja, ja se si mund ti ruani të gjitha këto - Bota Sot
WhatsApp do të fshijë bisedat, fotot dhe videot tuaja, ja se si mund ti ruani të gjitha këto

Teknologji

WhatsApp do të fshijë bisedat, fotot dhe videot tuaja, ja se si mund ti ruani të gjitha këto

Më: 18 gusht 2018 Në ora: 21:09
Ilustrim

WhatsApp zakonisht mbështet të dhënat tuaja për ju - por tani është në rrezik

WhatsApp përdoret nga më shumë se 1.5 miliardë njerëz në muaj.

Kjo është 18 miliardë njerëz në vit. Është një nga aplikacionet më të njohura dhe më të njohura aktualisht në dispozicion nga App Store juaj, transmeton lajmi.net.

Shuma e të dhënave që merret nga WhatsApp në baza ditore nga biseda të ndryshme, foto dhe video është e madhe. Si rezultat, ai punon me Google për të ofruar backup të të dhënave.

Ky është një lajm i mirë dhe i keq.

Lajm i mirë është se Google ka rënë dakord të fillojë të lejojë përdoruesit e WhatsApp të mbështetin llogaritë e tyre pa marrë ndonjë pagesë prej 15GB pa pagesë të të dhënave.

Lajm i keq është se kjo valë e re e back ups mund të vriste të dhënat më të vjetra.

Pra, nëse nuk e keni llogarinë tuaj të mbështetur deri të hënën, 12 nëntor, mund të humbni të gjitha.

Kjo marrëveshje e re midis dy kompanive të mega techno do të thotë që të gjitha bisedat, fotot, videot dhe skedarët audio do të mbështeten pa ju kushtuar hapësirë ??në Google Drive.

Nëse nuk e keni mbështetur llogarinë tuaj në më shumë se një vit atëherë ndonjë gjë më e vjetër do të humbasë të hënën, 12 nëntor.

Google rekomandon që përdoruesit duhet të mbështesin manualisht llogaritë e tyre WhatsApp .

Këtu është një udhëzues hap pas hapi se si mund ta bëni këtë:

Së pari, sigurohuni që të vendosni Google Drive në telefonin tuaj
Nga WhatsApp – shkoni te Menuja, Settings, Chat pastaj Chat Backup
Zgjidh rezervimin dhe automatikisht do të shohësh gjithçka duke u mbështetur te Google Drive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...