Tani mund të fshihet emaili i dërguar nga Gmail - Bota Sot
Tani mund të fshihet emaili i dërguar nga Gmail

Teknologji

Tani mund të fshihet emaili i dërguar nga Gmail

Më: 24 gusht 2018 Në ora: 07:29
Gmail

Google ka sjellë një risi përsa i përket Gmailit i cili të lejon të fshish emailin pasi e ke dërguar atë.

Kjo është përshtatur vetëm për sistemin operativ Android. Ju keni vetëm 10 sekonda kohë dhe do t’ju shfaqet mundësia “Undo” pranë opsionit “Send” në pjesën e poshtme të ekranit.

Nuk është akoma e qartë se kur Google shtoi opsionin për Android pasi ka qenë në dispozicion vetëm për iOS. Sipas Android kjo risi është e pranishme në versionin 8.7 dhe më tej.

Këto shërbime ju japin mundësinë dhe një shans për të ndryshuar mendjen tuaj dhe të arrini të bëni rregullimet e duhura nëqoftëse mendoni se ka vend për to. Risia është mirëpritur mjaft mirë nga të gjithë ato që përdorin shpesh emailin e sidomos në celularët e tyre.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...