Përditësimet e Windows 10 do të jenë më të shpejta për t'u instaluar - Bota Sot
Përditësimet e Windows 10 do të jenë më të shpejta për t'u instaluar

Teknologji

Përditësimet e Windows 10 do të jenë më të shpejta për t'u instaluar

Më: 28 gusht 2018 Në ora: 14:54
Microsoft

Microsoft vazhdon të punojë në përmirësimin e përvojës të përditësimit të Windows 10, dhe pjesë e përpjekjeve të kësaj kompanie do të jetë publikimi i Redstone 5 OCtober 2018 Update, më vonë këtë vit.

Deri më 12 shkurt 2019, Microsoft do të ofrojë përditësime, të cilat përfshijnë vetëm ndryshimet e bëra që nga përditësimet e mëparshme kumulative, duke siguruar sisteme të përditësuar me paketën më të lehtë dhe më të vogël që mund të instalohet shpejt.

Përditësimet e reja do të vazhdojnë të dërgohen me Windows Update dhe Microsoft thekson se përmirësime të tjera do t'u ofrohen organizatave. Përditësimet e reja do të paketohen si .CAB fotografi dhe do të ofrohen si Update Standalone Installer (.MSU) nga Katalogu i Microsoft Update.

Windows 10 Redstone 5 është parashikuar për në fund të muajit të ardhshëm, ndërsa publikimi i tij publik do të fillojë të shpërndahet në tetor si Windows 10 October 2018 Update.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...