Samsung do të nxjerrë në treg televizorin e tij të parë 8K - Bota Sot
Samsung do të nxjerrë në treg televizorin e tij të parë 8K

Teknologji

Samsung do të nxjerrë në treg televizorin e tij të parë 8K

Më: 30 gusht 2018 Në ora: 13:47
Samsung Q900R

Samsung ka bërë me dije se muajin e ardhshëm do të nxjerrë në shitje televizorin e tij të parë 8K, që quhet Q900R.

Monitori QLED do të mbështesë formatin më të ri HDR10 + nga Samsung dhe Amazon.

Aktualisht nuk ka materiale që mund të shikohen në 8K, por Samsung po bën hapa përpara për të qenë i përgatitur për avancimin e mëtejshëm të teknologjisë.

Samsung Q900R do të dalë në shitje në fund të shtatorit, por nuk dihet se ku dhe se sa do të kushtojë ky televizor.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...