Twitter teston veçoritë e reja të mesazhevet - Bota Sot
Twitter teston veçoritë e reja të mesazhevet

Teknologji

Twitter teston veçoritë e reja të mesazhevet

Më: 3 shtator 2018 Në ora: 13:19
Twitter

Twitter ka publikuar pamje të ekranit që shfaqin dy veçori të reja që kompania po teston aktualisht.

Funksionet u njoftuan nga CEO i kësaj kompanie, Jack Dorsei, dhe drejtoresha e menaxhmentit, Sara Hayder.

Funksioni i parë i referohet përgjigjes në formën e shufrave, dhe tregon përgjigjet e tërhequra për tweets në segmentin me ngjyrë në mesazhe. Funksioni i dytë është treguesi i statusit, i cili informon përdoruesit nëse një person është aktualisht online. Kjo shfaqet në formën e një pike të gjelbër në foton e profilit të përdoruesit.

Një tregues i statusit, në faqet si Twitter, shpesh mund të keqpërdoret dhe reagimet e disa anëtarëve të rrjetit social nuk ishin pozitivë. Disa janë të shqetësuar për jetën private dhe disa probleme të tjera.

Tani për tani, nuk ka asnjë indikacion se nëse Twitter po planifikon më specifikisht me këto funksione ose thjesht t'i testojë ato për të parë se çfarë mendojnë  përdoruesit.

Aktualisht, duket sikur mesazhi në formë shkallësh shkon mirë me përdoruesit, ndërsa treguesi i statusit nuk pranohet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...