Instagrami lehtëson komentet me “emoji” - Bota Sot
Instagrami lehtëson komentet me “emoji”

Teknologji

E premte, 19 tetor 2018

Instagrami lehtëson komentet me “emoji”

Më: 10 shtator 2018 Në ora: 13:32
Ilustrim

Instagrami ka shtuar një rrugë të shkurtër në aplikacionin e tij, duke vendosur “emoji”-t më të përdorura mbi tastierën tuaj kur fillon të komentosh një postim.

Tipari i ri u shfaq të enjten, por ka qenë në testime publike që nga maji, si në Android ashtu edhe në iOS.

Shiriti i ri me “emoji” nuk do të shfaqet në zona të tjera ku përdoret tastiera, si reagimi ndaj një historie ose titullimi i postimeve tuaja. Por duke pasur parasysh numrin e madh të njerëzve që komentojnë me emoji, kjo duhet të ndihmojë në shkurtimin e kohës që duhet për të postuar një koment.

Shkurtesat e reja të personalizuara të “emoji” janë tani në dispozicion në përditësimin e fundit të Instagram në Android dhe iOS.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test