Instagram surprizon përdoruesit - Bota Sot
Instagram surprizon përdoruesit

Teknologji

E martë, 16 tetor 2018

Instagram surprizon përdoruesit

Më: 22 shtator 2018 Në ora: 21:47
Ilustrim

Rrjeti gjigant i fotografive, Instagram ka bashkëpunuar me Giphy për të sjellë një opsion të ri për përdoruesit.

Tani mesazhet mund të shoqërohen edhe me “GIF” të cilat dërgohen në mesazh individual apo në grup.

Ndërkohë, GIF'et mund të kërkohen për të nxjerrë diçka specifike. Përditësimi është bërë mbrëmjen e 20 shtatorit tek aparatet celularë IOS dhe Android.

Kjo gjë ka qenë pjesë e Instagram në publikimin e fotografive në ‘Story’, por tani ka mbërritur edhe tek mesazhet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test