Facebook me ndryshimin që do iu pëlqejë të gjithëve - Bota Sot
Facebook me ndryshimin që do iu pëlqejë të gjithëve

Teknologji

Facebook me ndryshimin që do iu pëlqejë të gjithëve

Më: 9 nëntor 2018 Në ora: 00:17
Ilustrim

Së shpejti do të hyjë në funksion veçoria e Facebook e cila ju lejon ta anuloni mesazhin e dërguara në aplikacionin Messenger, deri në 10 minuta pasi t’i keni dërguar, veçori kjo ekzistente në rrjetin social “Instagram”.

Planet për këtë përditësim të fundit të aplikacionit, i cili u bë i disponueshëm për përdoruesit e iPhone dhe iPad të martën.

“Së shpejti: Fshijeni mesazhin nga biseda pasi të jetë dërguar. Nëse e keni dërguar aksidentalisht foton, informacionin apo mesazhin e gabuar, tani mund ta përmirësoni atë duke e fshirë mesazhin deri në 10 minuta afat pasi ta dërgoni atë”, shkruhej në shënimin e përditësimit.

Një prototip i këtij përditësimi është mundësuar nga Jane Wong, profesoreshë në Universitetin e Uashingtonit Perëndimor, e cila shpërndau fotografitë në Twitter, duke shpjeguar se si do të funksionojë ndryshimi.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...