Përballen më të mëdhenjtë e tenisit botëror, ja kush fiton - Bota Sot
Përballen më të mëdhenjtë e tenisit botëror, ja kush fiton

Tenis

Përballen më të mëdhenjtë e tenisit botëror, ja kush fiton

Më: 2 janar 2019 Në ora: 14:02
Roxher Federer

Roxher Federer ka mundur Serena Uilliams në ndeshjen mikse të zhvilluar mes dy emrave më të mëdhenj të tenistit botëror të këtyre viteve, në Kupën Hopman në Australi.

Federer ishte në këtë ndeshje çift me Belinda Bencic, ndërkohë që Williams me Frensis Tiafo në një ndeshje që përfundoi në shifrat 4-2 4-3 5-3.

Si Federer ashtu edhe Williams janë në moshë 37-vjeçare dhe asnjëherë më parë nuk ishin përballur në një ndeshje të ngjashme.

“Luajta kundër tenistit më të madh të të gjitha kohërave,” – tha Williams, fituese e 23 slemeve pas përfundimit të ndeshjes kundër zviceranit që në karrierën e tij ka fituar 20 sleme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...