Murray me lot në sy jep lajmin se do të pensionohet nga tenisi - Bota Sot
Murray me lot në sy jep lajmin se do të pensionohet nga tenisi

Tenis

Murray me lot në sy jep lajmin se do të pensionohet nga tenisi

Më: 11 janar 2019 Në ora: 09:22
Andy Murray

Andy Murray me lot në sy ka bërë të ditur se do t’i jap fund karrierës në tenis pas Wimbledonit që mbahet gjatë verës.

Në një konferencë për media, dy-herë fituesi i Wimbledonit, ka thënë se lëndimi në ije i ka shkaktuar dhembje të mëdha të cilat do ta ndjekin në Australian Open, që ka thënë se do të jetë gara e tij e fundit.

Ai ka thënë se shpreson që të qëndrojë deri në muajin e Wimbledonit, por e ndjen se është hap i madh pjesëmarrja në të, pasi dhembja është aq e madhe sa shpesh nuk ka mundur t’i mbath çorapet apo këpucët.

“Është e qartë se kam pasur vështirësi për një kohë të gjatë dhe kam dhembje tash e dy muaj”, ka thënë Murray.

“Kam bërë gjithçka që të tentoj dhe të rikuperoj ijët, por nuk ka ndihmuar. Jam më mirë sesa para gjashtë muajsh, por kam dhimbje të mëdha. Ka qenë e vështirë”, ka shtuar ai.

“Do të luaj atje [Australian Open]. Mund të luaj edhe pak, por jo në nivelin që duhet. Dhembja është shumë e madhe dhe nuk dua që të vazhdoj të luaj kështu. Kam provuar çdo gjë dhe nuk ka funksionuar. Në dhjetor kam folur me ekipin dhe u kam thënë se nuk mund të vazhdoj kështu”, ka thënë Murray.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...