Federerit i mohohet hyrja në zhveshtoren e Australian Open pasi nuk kishte me vete akreditimin - Bota Sot
Federerit i mohohet hyrja në zhveshtoren e Australian Open pasi nuk kishte me vete akreditimin

Tenis

Federerit i mohohet hyrja në zhveshtoren e Australian Open pasi nuk kishte me vete akreditimin

Më: 19 janar 2019 Në ora: 22:42
Momenti kur Federeri u ndalua nga sigurimi 

Ndoshta Roger Federer nuk është edhe aq i njohur sa kemi menduar.

Rezulton se edhe ai duhet të ketë akreditimin me vete nëse dëshiron të futet në zhveshtoren e Australian Open. Në fund të fundit, rregullat janë rregulla.

Gjashtë herë kampioni në Melbourne Park, pronari i mbi 20 titujve Grand Slam, njeriu që ka kaluar më së shumti ditë si i pari në ranglistën e më të mirëve, një nga sportistët më të mirë që ka parë bota në vitet e fundit, është përballur me një moment të sikletshëm.

Image
Momenti kur Federeri u ndalua nga sigurimi 

Teksa ai futej në dhomën ku duhej të bëhej gati për ndeshjen e tij në kuadër të Australian Open, atij i është ndaluar hyrja nga sigurimi pasi nuk kishte mjetin identifikues që ia lejonte hyrjen.

Zvicerani e pranoi urdhrin e rojës së sigurimit, nuk kundërshtoi për asnjë moment, por priti një nga pjesëtarët e stafit të tij, që duket se e kishte akreditimin e tij dhe kështu pastaj vazhdoi drejt zhveshtores.

E gjitha kjo është bërë hit në media dhe rrjetet sociale nga tifozët, normalisht që komentet ishin pozitive pasi rregullat duhet të vlejnë njëjtë për të gjithë.

Kundërshtari i radhës i Federerit në këtë garë është Stefanos Tsitsipas, ndeshja do të zhvillohet nesër (e diel).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...