Nadal fiton bindshëm, kualifikohet në gjysmëfinale - Bota Sot
Nadal fiton bindshëm, kualifikohet në gjysmëfinale

Tenis

Nadal fiton bindshëm, kualifikohet në gjysmëfinale

Më: 22 janar 2019 Në ora: 13:54
Rafael Nadal

Tenisti spanjoll nuk ka hasur në vështirësi në duelin e tij në çerekfinale.

Rafael Nadal është gjysmëfinalisti i parë i Australian Open, pasi ka eliminuar 3-0 në sete tenistin amerikan, Frances Tiafoe, 6-3, 6-4 dhe 6-2.

Në gjysmëfinale numri dy i botës do të ndeshet me tenistin grek, Stefanos Tsitsipas, i cili më herët ka mundur spanjollin Roberto Bautista Agut, 3-1 në sete, 7-5, 4-6, 6-4, 7-6.

Në konkurrencën e femrave, Petra Kvitova ka arritur të kalojë në gjysmëfinale, pasi ka mposhtur 2-0 në sete 6-1 dhe 6-4, australianen, Ashleigh Barty.

Në gjysmëfinale, Kvitova do të përballet me amerikanen, Danielle Rose Collins.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...