Kosova U-14 në tenis po merr pjesë në Kampionatin Evropian - Bota Sot
Kosova U-14 në tenis po merr pjesë në Kampionatin Evropian

Tenis

Kosova U-14 në tenis po merr pjesë në Kampionatin Evropian

Më: 6 mars 2019 Në ora: 17:29
Kosova U-14 në tenis po merr pjesë në Kampionatin Evropian

Kombëtarja e Kosovës në tenis për grupmoshën U-14 po merr pjesë në Kampionatin Evropian të shteteve në zhvillim, që po mbahet në Antalia të Turqisë.
Krahas kombëtares tonë, po marrin pjesë edhe: Shqipëria, Bullgaria, Maqedonia, Moldavia, Armenia, Azerbajxhani, Gjeorgjia, Malizi i Zi dhe Turqia. 
Kosova po përfaqësohet me lojtarët: Melos Nallbani, Drinor Shamolli, Forta Morina, Aja Broqi, si dhe trajnerin Argjend Lecaj.
Kampionati i shteteve në zhvillim mbahet çdo vit në fillim të sezonit. Garat kanë filluar sot dhe do të vazhdojnë deri më 16 mars.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...