Ia hodhi topin direkt në trup me qëllim, refuzon t’i kërkojë falje Nadalit: E bëra me plot vetëdije - Bota Sot
Ia hodhi topin direkt në trup me qëllim, refuzon t’i kërkojë falje Nadalit: E bëra me plot vetëdije

Tenis

Ia hodhi topin direkt në trup me qëllim, refuzon t’i kërkojë falje Nadalit: E bëra me plot vetëdije

Më: 5 korrik 2019 Në ora: 17:30
Pamje nga ndeshja

Tenisti kontravers, Nick Kyrgios insistoi se nuk nevojë t’i kërkojë falje Rafael Nadalit pavarësisht se ia hodhi topin direkt në trup në një moment gjatë përballjes në ëimbledon.

“Pse do t’i kërkoja falje? E fitova atë pikë,” tha Kyrgios pas humbjes.

“Po e kërkoja atë. Dëshirova ta godisja. Djaloshi sa tituj i ka? Sa para në xhirollogari? Mendoj se mund ta përballojë një top në trup.”

Në anën tjetër, Nadal tha se goditja ishte shumë e rrezikshme, duke shtuar se topi shumë lehtë ka mundur të përfundonte në tribuna dhe të godiste ndonjë fans. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat