Nuk ka surpriza, Serena Williams kalon në finale të US Open - Bota Sot
Nuk ka surpriza, Serena Williams kalon në finale të US Open

Tenis

Nuk ka surpriza, Serena Williams kalon në finale të US Open

Më: 6 shtator 2019 Në ora: 10:37
Serena Williams

Serena Williams ka kaluar në finale të US Open duke mos lënë vend për surpriza.

Williams shkon në finalen e 10-të si dhe arriti fitoren numër 101, një shifër rekord për karrierën e saj.

Serena mposhti në gjysëmfinale Elina Svitolona me setet 6-3 dhe 6-1.

Në finale Serena William do të përballet me Margaret Court. 37 vjeçarja kërkon triumfin pas humbjes së 3 finaleve rradhazi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...