19 vjeçarja kanadeze mposht Serena Williams në finalen e US Open

Tenis

19 vjeçarja kanadeze mposht Serena Williams në finalen e US Open

Më: 8 shtator 2019 Në ora: 00:32
Serena Williams

Bianca Andreescu ka mposhtur kampionen e shumëfishtë Serena Williams në finale të US Open me rezultat 2:0 në sete (6:3, 7:5).

Andreescu tani është kanadezja e parë që arrin në finale të US Open një ditë më parë duke mposhtur zviceranen Bencic, ndërsa tani habiti të gjithë dhe mposhti bindshëm amerikanen Serena Williams.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat