Sportistja dënohet nga policia

Tenis

Sportistja dënohet nga policia

Më: 26 prill 2020 Në ora: 17:13
Sportistja dënohet nga policia

Tenistja belg Kirsten Flipkens, 34 vjeç, ka bërë një gjest që nuk ishte dëgjuar më herët në Belgjikë.

Ai është vënë në shënjestër të policisë në vendlindje dhe madje është gjobitur për çiklizëm të pamatur.

Sipas mediave belge, ajo u ndëshkua për kalimin e kufirit me Holandën, e cila ishte rreptësishtë e ndaluar me masa të reja gjatë pandemisë koronavirus.

Gjëja më e çuditshme është se Flipkens, nuk ishte në dijeni se ajo kishte kaluar kufirin, dhe këtë e kuptoi vetëm pasi e kishte gjetur veten para policisë holandeze.

Ajo u kthye shpejt në kufijtë e shtetit të saj, por u kthye nga një patrullë policie dhe me një gjobë prej 250 eurove.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat