US Open bën lëvizjen befasuese

Tenis

US Open bën lëvizjen befasuese

Më: 21 maj 2020 Në ora: 15:44
US Open bën lëvizjen befasuese

Pas shtyrjes së Roland Garros dhe pezullimit të Wimbledon tashmë është radha e US Open të përballet me krizën e koronavirusit.

Për momentin nuk ka ende një vendim final për turneun që zhvillohet në Nju Jork, qytetin më të prekur nga virusi vdekjeprurës.

US Open do të zhvillohet më 31 gusht-13 shtator, ndërkohë që terrenet e tij që ishin përdorur për të ndërtuar një spital provizur tashmë i janë rikthyer normalitetit.

Sidoqoftë, në rast se turneu zhvillohet në Nju Jork ai me shumë gjasa do të jetë pa shikues.

Organizatorët e US Open po mendojnë edhe një alternativë të dytë, zhvillimin e tij në një qytet tjetër.

Sipas mediave amerikane, Grand Slam i fundit sezonal të zhvillohet në Orlando ose në Indian Wells.

Gjithçka do të vendoset duke parë ecurinë që do të ketë coronavirus në Nju Jork.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat