Në fund të gushtit, por pa publikun

Tenis

Në fund të gushtit, por pa publikun

Më: 17 qershor 2020 Në ora: 14:57
Në fund të gushtit, por pa publikun

Gurvenatori i shtetit të Nju Jorkut, Endru Kuomo, dha dritë jeshile për zhvillimin e turneut “US Open”.

Sipas paralajmërimeve, turneu në SHBA duhet të fillojë më 31 gusht.

“US Open do të zhvillohet në Kuins, por pa spektatorë, nga 31 gushti e deri më 13 shtatori. Asociacioni i Tenisit në SHBA (USTA) do të ndërmerr masa të rrepta të kujdesit që të mbrojë tenistët dhe personalin, përfshi këtu edhe testimet e shumta,  pastrimet shtesë, sipërfaqe shtesë në zhveshtore, si dhe akomodin të disejnuar dhe transport,” ka shkruar Kuomo në rrjetet social".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat