Ja si quhet femra gjyqtare që e goditi me top serbi Gjoko! Marre...

Tenis

Ja si quhet femra gjyqtare që e goditi me top serbi Gjoko! Marre...

Nga: Kemajl Goca Më: 7 shtator 2020 Në ora: 12:43
Ja si quhet femra gjyqtare që e goditi me top serbi Gjoko!

Turpi që e ka bërë dje Novak Gjokoviqi, tenist serb, e ka shokuar jo vetëm botën sportive!

Ai e goditi me top në fyt femrën gjyqtare e cila mezi merrte frymë dhe ka përjetuar edhe dhimbje, në turneun US Open.

Një media serbe, “Kurir” raporton se e kanë zbuluar emrin e gjyqtares.

Image

Ja çfarë shkarravit kjo media: “Gjyqtarja e cili u godit aksidentalisht në fyt nga tenisti më i mirë në botë, Novak Gjokoviq, quhet Laura Clark.

Novak u shkualifikua nga US Open sepse ai aksidentalisht goditi amerikanen në qafë me një top në fund të setit të parë.
Për shkak të këtij incidenti, Laura doli në qendër të vëmendjes. Megjithëse Novak nuk dëshironte të thoshte emrin e saj, për të ruajtur privatësinë e saj, mediat amerikane e zbuluan emrin e saj”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat