Serbi pendohet dhe turpërohet për gjestin e tij ndaj një femrës!

Tenis

Serbi pendohet dhe turpërohet për gjestin e tij ndaj një femrës!

Më: 15 shtator 2020 Në ora: 15:30
Serbi pendohet dhe turpërohet për gjestin e tij ndaj një femrës!

Novak Gjokoviqi njihet si nacionalist dhe me qëndrime kundër shqiptarëve të Kosovës, po pendohet dhe po turpërohet për gjestin e tij ndaj gjyqtares së linjës në tenis, të cilën e kishte goditur me top në fyt.

Ai episodin e shëmtuar në Nju Jork: “Kam frikë se ajo që më ndodhi në New York javën e kaluar nuk do ta harroj kurrë. Gjithsesi, jam i bindur se duke u rikthyer kaq shpejt në fushë do të më ndihmojë të harroj atë ngjarje e të mendoj për gjer atë tjera.

“Dola nga skena në mënyrë të habitshme, ishte diçka shokuese për mua. Isha në formë dhe synoja fitoren në New York.

Gjithçka që ndodhi ishte një leksion për mua. Tani shoh përpara, të fitoj sërish dhe të arrij rekordin e 20 grand slam të Federer. Luaj në fushat me dhè me 4-5 ditë stërvitje”, ka thënë Gjokoviq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat