Gjokoviqi sërish bën gjest të turpshëm! Marre të koftë

Tenis

Gjokoviqi sërish bën gjest të turpshëm! Marre të koftë

Më: 19 shtator 2020 Në ora: 20:58
Gjokoviqi sërish bën gjest të turpshëm! Marre të qoftë

Më pak se dy javë nga përjashtim i tij në US Open, Novak Gjokoviqi përsëri e kanë lëshuar nervat.

Në fitoren rezultat 2:1 (6:3, 4:6, 6:3) ndaj gjermanit Dominik Koepfer në Italian Open, Gjokoviq është bërë nervoz duke thyer reketin e tij pas një pike të humbur.

Gjokoviq u detyrua të merrte një reket të ri ku edhe u paralajmërua nga gjyqtari për sjellje të pahijshme.

“Nuk është reketi i parë dhe as i fundit që kam thyer në karrierë. Nuk më pëlqen ta bëjë por do ta bëjë përsëri” – u shpreh ai pas përfundimit të takimit.

Kujtojmë që Gjokoviq ishte përjashtuar nga US Open pasi goditi gjyqtaren anësore duke humbur të gjitha pikët. Gjokoviqi nuk është me nerva mirë dhe gjesti i tij i pahijshëm i tij, asgjë tjetër nuk mund t’i thash përveç marre të koftë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat