Nadal pëson në Romë, Schwartzman befason spanjollin

Tenis

Nadal pëson në Romë, Schwartzman befason spanjollin

Më: 20 shtator 2020 Në ora: 00:00
Rafael Nadal

Rafael Nadal ka pësuar humbje.

Reketi spanjoll, Rafael Nadal, ka pësuar humbje në kuadër të ATP Masters 1000 në Romë.

Diego Schwartzman arriti të neutralizonte ish numrin 1 të botës, duke e mposhtur 2:0 në sete.

Schwartzman fitoi 6:2 dhe 7:5 për t’i shkaktuar humbje reketit spanjoll.

Nadal tashmë gjithë fokusin ka në Roland Garros, ku këtë edicion është në mesin e favoritëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat